Pożar domu 16.03

Dnia 16.03.2016 (środa) około godziny 14.40 nasze jednostka został zadysponowana do pożaru domu na ulicy Podwale.

 

Mimo iż nasza jednostka znajduje się w sąsiedztwie budynku do , którego otrzymaliśmy zgłoszenie nie było możliwe natychmiastowe ugaszenie pożaru w zarodku gdyż rozwijał się on w błyskawicznym tempie. Z obiektu została ewakuowana oraz przekazana zespołowi ratownictwa medycznego jedna osoba. Ponieważ pożar (ze względu na materiały z którego wykonany jest budynek) rozprzestrzeniał się w bardzo szybkim tempie zostały zadysponowane 3 jednostki:

JRG Tczew

OSP Gniew

OSP Opalenie

Łączna siły straży pożarnej zadysponowanych do akcji ratowniczo gaśniczej zamykały się w liczbie 8 zastępów. Policja bada przyczynę pożaru.

Dziękujemy za wspólne działania jednostkom z Tczewa oraz Opalenia gdyż była to bardzo wyczerpująca akcja dla każdego z naszych strażaków.

Copyright © 2020 OSP Gniew - Ochotnicza Straż Pożarna w Gniewie. |