Pracowity dzień

Piątek 10.06 był dla nas pracowitym dniem, ponieważ już przed godziną 15 zostaliśmy zadysponowani do usunięcia skutków wiatrów przy ulicy Witosa w Gniewie.

 

Następnie po godzinie 17 byliśmy wzywani ponownie do kolejnych skutków wichury. Podczas działań przy ulicy Chałubińskiego zostaliśmy przedysponowani na ulice Czyżewskiego, gdzie w pojeździe znajdował się starszy mężczyzna który nie dawał oznak życia. Po dotarciu na miejsce udzieliliśmy mu kwalifikowanej pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora AED, po której wróciły funkcje życiowe. osoba została przekazana zespołowi ratownictwa medycznego który nie mógł dojechać w pierwszej kolejności dlatego ze był na innym wezwaniu. Po przekazaniu poszkodowanego otrzymaliśmy kolejne zgłoszenie dotyczące powalonych drzew w Brodach Pomorskich.

Jeszcze tego samego dnia przed 23 zostaliśmy zadysponowani na stary most kolejowy w Brodzkich Młynach gdzie osoba chciała popełnić samobójstwo. Po zabezpieczeniu terenu i negocjacjach wraz z policją mężczyznę udało się odwieść od tego pomysłu.

Copyright © 2017 OSP Gniew - Ochotnicza Straż Pożarna w Gniewie. |