Koncentracja gminna "Dębowo"

W sobotę 22 października 2016 roku została zorganizowana koncentracja gminna w Dębowie.

Przed rozpoczęciem koncentracji, w naszej jednostce została przeprowadzona inspekcja gotowości bojowej, której dokonała Komenda Powiatowa PSP w Tczewie.
Po przeprowadzonej inspekcji 2 zastępy w składzie: SLOp oraz GCBA udały się do miejsca zbiórki przed koncentracją, która miała miejsce w nowym budynku OSP Kolonia Ostrowicka.

Założeniem był pożar lasu. Działania jednostek polegały na przetłaczaniu wody do miejsca w którym stała jednostka bezpośrednio gasząca pożar. Linia głowna przez, którą przetłaczano
wodę wynosiła łącznie około 800m. W działaniach brało udział około 80 strażaków z jednostek naszej gminy oraz z PSP Tczew.

W działaniach brały udział zastępy z: OSP Gniew, PSP Tczew, OSP Kolonia Ostrowicka, OSP Opalenie, OSP Rakowiec, OSP Tymawa, OSP Wielkie Walichnowy, OSP Gogolewo, OSP Jeleń, OSP Jaźwiska oraz OSP Piaseczno.

Dziękujemy wszystkim jednostkom za tak liczne uczestnictwo w ćwiczeniach.