Wiedzą jak zapobiegać pożarom

Dziś (1 marca) zakończył się gminny etap 36. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W konkursie udział wzięło 27 uczniów ze szkół z terenu gminy Gniew. Co ciekawe, trzy pierwsze miejsca w konkursie zajęły dziewczęta.

Najpierw młodzież rozwiązała test, po czym odpowiadała na pytania z zakresu historii pożarnictwa oraz sprzętu technicznego. Uczniowie walczyli o najlepszy wynik w turnieju, który pozwoli wziąć udział w etapie powiatowym, który odbędzie się 15 marca.

 

W skład komisji, która oceniała młodzież weszli: St.kpt. Anna Polańska – przewodniczący, Mł. kpt Mariusz Stawicki – sekretarz oraz druh Tadeusz Kordecki – członek komisji. Turniej odbył się w trzech kategoriach: szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. W kategorii szkół podstawowych największą wiedzą pożarniczą wykazała się Julia Chrzanowska z Zespołu Szkół w Opaleniu. W tej samej kategorii kolejne dwa miejsca zajęły Anna Poznańska z SPSK w Gogolewie i Izabela Drzewiecka z SPSK w Tymawie. W drugiej kategorii szkół gimnazjalnych najlepszy był Kacper Drągowski, drugi Denis Lodko, a trzeci Szymon Wasilewski z gimnazjum w Gniewie. Jako że w kategorii szkół licealnych zgłosiło się tylko dwóch uczniów, pierwsze i drugie miejsce zajęli kolejno Michał Górecki z MDP w Gniewie oraz Andrzej Tarnowski z gniewskiego liceum.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Gniew. Wśród upominków znalazły się akcesoria sportowe, takie jak: piłki, mini stół do bilarda czy plecak oraz sprzęt elektroniczny: głośniki, odtwarzacz DVD, pendrive czy słuchawki. Wszystkie nagrody wręczała burmistrz Maria Taraszkiewicz - Gurzyńska.

Dnia 15.03.2013 r. w KM PSP w Tczewie odbyły się eliminacje szczebla powiatowego.

Julia Chrzanowska mieszkanka naszej gminy, uczennica Zespołu Szkół w Opaleniu zajęła I miejsce w swojej grupie wiekowej. Denis Lodko reprezentant Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Gniewie zajął II miejsce w drugiej grupie wiekowej, natomiast jego kolega Szymon Wasielewski zajął III miejsce. W najstarszej grupie wiekowej III miejsce zdobył Michał Górecki również z MDP Gniew.

 

Copyright © 2017 OSP Gniew - Ochotnicza Straż Pożarna w Gniewie. |