Pożar hali produkcyjno magazynowej w Zajączkowie

Dnia 30 listopada 2016 roku doszło do jednego z większych w tym roku pożarów zabudowań.

 

 

Pożarem została objęta hala produkcyjno magazynowa w miejscowości Zajączkowo. Na miejscu podczas największego rozwoju akcji gaśniczej znajdowało się 25 zastępów straży pożarnej z terenu województwa pomorskiego, między innymi PSP Gdańsk, PSP Gdynia, PSP Tczew, OSP Pelplin czy też zastępy z naszej jednostki. Po przybyciu pierwszej jednostki na miejsce pożaru, znajdował się on już w pełnym stadium rozwoju. Działania zastępu GCBA Man z naszej jednostki polegały na bezpośrednim wejściu do palącego się budynku.

 

 

Zagrożona była również hala znajdująca się obok tej pochłanianej przez pożar, dzięki wspólnym siłom i środkom wszystkich jednostek ratowniczo gaśniczych działania obronne nowo powstałego budynku zostały zakończone sukcesem.

 

W czasie pożaru pracownicy zakładu zostali natychmiastowo ewakuowani z terenu objętego pożarem co skutkowało brakiem osób poszkodowanych.

 

 

W akcji brało udział ponad 100 strażaków oraz funkcjonariusze policji. Straty spowodowane pożarem, jak bywa w akcjach na taką skalę, są ogromne.

 

 

Na chwilę obecną przyczyna pożaru nie jest znana, a nad ustaleniem takowej czuwa policja. 

 

 

Copyright © 2017 OSP Gniew - Ochotnicza Straż Pożarna w Gniewie. |