Pożar domu strażaka

23 kwietnia około godz. 15.00 w Opaleniu ogień zajął jeden z domów jednorodzinnych. Pożar spowodowany był przez iskrę, która wydobyła się z komina i zajęła dach pokryty eternitem. W 10 minut dom stanął w płomieniach. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Akcja ratownicza rozpoczęła się po godz. 15.00 i trwała kilka godzin. Pożar gasiły 4 jednostki straży pożarnej: OSP Gniew, OSP Opalenie, OSP Kolonia Ostrowicka i PSP Tczew. Doszczętnie spłonął dach i przyległy budynek gospodarczy. Piętro budynku całkowicie nie nadaje się do użytku. Podobnie jest z parterem, bo nie dość, że pomieszczenia zostały zniszczone przez ogień, ściany zalane są wodą.Obecnie rodzina Szczeblewskich mieszka w pomieszczeniu znajdującym się w remizie OSP w Opaleniu. Na dniach przeprowadzi się do użyczonego przez proboszcza opaleńskiej parafii mieszkania, w którym stacjonuje zespół Caritas. Po jego uporządkowaniu rodzina przez najbliższy czas zamieszka w nim do czasu, kiedy jej dom zostanie wyremontowany.

Materiały, które mogą się przydać to przede wszystkim płyty gipsowe, blachodachówka, deski, farby i lakiery.

Ponieważ los jest ślepy i każdego z nas może dotknąć nieszczęście, zwracamy się do naszych czytelników o udzielenie pomocy rodzinie, która nagle stanęła przed potężnym wyzwaniem – odbudową zrujnowanego domu.

Chętnych do pomocy mogą wpłacać darowizny na nr konta: 97 83 46 000 5000 4246 2200 00001 z dopiskiem dla pogorzelców. W sprawie udzielania pomocy można też kontaktować się pod nr tel. OSP Opalenie 58/535-18-98.

 

 

Copyright © 2020 OSP Gniew - Ochotnicza Straż Pożarna w Gniewie. |