Z wizytą w przedszkolu

24-go lutego druhowie z naszej jednostki spotkali się z dziećmi z przedszkola w Gniewie.

 

 

Spotkanie miało na celu uświadomienie wychowanków gniewskiego jak wygląda służba strażaka, oraz jakie wynikają z niej zagrożenia. Nasi druhowie przeprowadzili tez pogadankę na temat pierwszej pomocy, czy numerów alarmowych. Dzieci mogły także przeprowadzić resuscytację na ćwiczebnym fantomie. "Mali ratownicy" pozyskali także informacje na temat różnego typu opatrunków czy sprzętu używanego przez strażaków podczas wykonywania czynności kwalifikowanej pierwszej pomocy. Działania tego typu mają na celu uczulanie dzieci na krzywdę drugiego człowieka oraz reagowanie na nią w możliwie jak najszybszym czasie.

 

 

Copyright © 2017 OSP Gniew - Ochotnicza Straż Pożarna w Gniewie. |