Piękne zwycięstwo na Pikniku strażackim! Po chwili grozy, wielki sukces.

W minioną środę 3 maja 2017r. nasza jednostka uczestniczyła w Pikniku Strażackim, zorganizowanym na Tczewskim bulwarze nadwiślańskim.


Piknik poprzedziła parada wozów strażackich ulicami Tczewa, w której zaprezentowały sie nasze wozy GCBA MAN 549-41 , SCHD-33 STEYR 549-44 oraz MIKROBUS FORD TRANSIT 549-46


Podczas pikniku, strażacy zaprezentowali swój sprzęt bojowy. Pochwalili się również swoimi umiejętnościami z zakresu działań gaśniczych i ratowniczych.

 


Na pikniku odbył się również turniej drużyn pożarniczych, na którym nie zabrakło niezwykle zaciętej walki o pierwsze miejsce. Drużyna z OSP Gniew zaprezentowała naszą Gminę na najwyższym poziomie.
Pierwsze podjeście nie wyglądało ciekawie ale drużyna zachowała zimną krew i wywalczyła w drugiej turze najwyższe miejesce na podium, zdobywając nagrodę w wysokości 5000 zł ufundowaną przez Starostwo w Tczewie.

W skład naszej drużyny wchodzą:

1. Dariusz Kijewski
2. Krystian Kwiatkowski
3. Daniel Karcz
4. Mateusz Rużała
5. Tomasz Truszczyński
6. Dawid Malinowski
7. Paweł Watkowski
8. Łukasz Borris

 

Klasyfikacja zawodów:

I miejsce OSP Gniew

II miejsce OSP Subkowy

III miejsce OSP Dalwin

IV miejsce Morzeszczyn

V miejsce OSP Tczew

VI miejsce OSP Lignowy Szlacheckie

 Nie zabrakło też strażackiego poczęstunku i oprawy muzycznej w wykonaniu Strażackiej Orkiestry Dętej, Tczewskiej Formacji Szantowej i zespołu rockowego Rick Show.


Organizatorem pikniku było Starostwo Powiatowe w Tczewie, Komenda Powiatowa PSP w Tczewie oraz Ochotnicza Straż Pożarna Miasta Tczewa.

Zapraszamy do obejrzenia relacji :

https://www.youtube.com/watch?v=YFQuWhHSjU0

https://www.youtube.com/watch?v=_GnBhAvCCt0

https://www.youtube.com/watch?v=7wIZn_9HQbI

Copyright © 2017 OSP Gniew - Ochotnicza Straż Pożarna w Gniewie. |