Pies z workiem na głowie pozostawiony na wylewisku Wisły!

Dnia 12.05.2017 r. około godziny 15.57 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Tczewie zadysponowało naszą jednostkę do wyciągnięcia psa z wylewiska Wisły w miejscowości Nicponia. Zgłoszenie wypłynęło najprawdopodobniej od przechodzącego wędkarza.

 

 

 

Po dojeździe na miejsce zastaliśmy uwięzionego psa z workiem na głowie i wrośniętą obrożą. Przy pomocy specjalistycznego kombinezonu do działań ratowniczych na wodzie, jeden z ratowników wydostał psa w bezpieczne miejsce.
Po wstępnym opatrzeniu, pies został odwieziony do weterynarza który podał leki przeciwbólowe oraz fachowo opatrzył rany na szyi po wrośniętej obroży.

Zwierzę było wycieńczone i wygłodzone, niestety nie wiemy jak długo się tam znajdował. Stan poprawia się, a życie czworonoga nie jest już zagrożone. 
Na chwilę obecną piesek znajduję się na terenie Gminnego Centrum Reagowania i jest pod stałą opieką. Policja prowadzi dochodzenie aby ustalić właściciela psa oraz osobę która dopuściła się do tak bestialskiego czynu.

W działaniach udział brały:

OSP Gniew- SRT Star

 

Dziękujemy osobie która nie przeszła obojętnie i dokonała zgłoszenia !

Nie tylko gasimy pożary, usuwamy skutki wypadków drogowych czy klęsk żywiołowych. Ratujemy również życie zwierząt.

Copyright © 2017 OSP Gniew - Ochotnicza Straż Pożarna w Gniewie. |