Pożar sadzy w kominie w miejscowości Cierzpice.

Dnia 12.05.2017 r. o godzinie 18.05 otrzymaliśmy kolejne zgłoszenie, tym razem związane z pożarem sadzy w przewodzie kominowym. Na miejsce udaliśmy się trzema zastępami,  gdyż takie pożary pozornie mogą wydawać się niegroźne. 

 

 

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia pożar nie był groźny, nasze działania polegały na wyczyszczeniu przewodu kominowego, sprawdzeniu pomieszczeń na obecność tlenku węgla przy pomocy detektora gazów oraz sprawdzenie kamerą termowizyjną całego komina. 

W działaniach udział brały:

OSP Gniew- GCBA Man

OSP Gniew- GBA Mercedes

OSP Gniew- SCHD 33 - Steyr

 

Poniżej link do strony jak postępować w przypadku pożaru sadzy w kominie :

http://strazacki.pl/szkolenia/pozar-sadzy-w-przewodzie-kominowym-postepowanie

Copyright © 2017 OSP Gniew - Ochotnicza Straż Pożarna w Gniewie. |