Pożar mieszkania w Brodach Pomorskich - zapalił się odkurzacz

Dnia 25.05.2017 r. około godziny 20.20 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze mieszkania, gdzie miało dojść do wybuchu pieca kaflowego. Na miejscu okazało się , że ogień został zagaszony przez jednego z mieszkańców, a do pożaru doszło najprawdopodobniej od odkurzacza stojącego na piecu. Mieszkańcy ewakuowali się sami.

 

 

Nasze działania polegały na przewietrzeniu mieszkania, sprawdzeniu mieszkań i klatki schodowej na obecność tlenku węgla przy pomocy detektora gazów oraz sprawdzenie kamerą termowizyjną pomieszczenia w którym doszło do pożaru. W mieszkaniu również został wyłączony prąd do czasu wykonania nowej instalacji.

W mieszkaniu, w którym wybuchł pożar mieszka 9 osób, na czas remontu właścicielka mieszkania wraz z dziećmi zamieszka u rodziny. Mieszkańcy nie doznali żadnych obrażeń, odmówili również przeprowadzenia szczegółowych badań przez ZRM.

W działaniach udział brały:

OSP Gniew- GCBA Man

OSP Gniew- GBA Mercedes

OSP Gniew- SCHD 33 - Steyr

OSP Gniew- SLOp Nissan Navara

JRG Tczew- GBA Renault

JRG Tczew- SLOp Nissan Navara

Policja

ZRM Falck

Pogotowie energetyczne

 

Copyright © 2017 OSP Gniew - Ochotnicza Straż Pożarna w Gniewie. |