Obchody 90 - lecia powstania OSP w Gąsiorkach

27 maja 2017 r. Ochotnicza Straż Pożarna w Gąsiorkach obchodziła 90 rocznicę powstania swojej jednostki. Na obchodach nie zabrakło również delegacji z OSP Gniew, na których wręczyliśmy pamiątkową tabliczkę z życzeniami od zarządu oraz wszystkich druhów.

 

Uroczystość rozpoczęła się przemarszem członków OSP Gąsiorki oraz przybyłych druhów na miejsce polowej Mszy św. odprawionej przez proboszcza parafii Barłożno, ks. Jarosława Skwierawskiego. Po Mszy św. rozpoczęła się część oficjalna, którą poprowadzili wójt gminy Piotr Laniecki, komendant gminny Janusz Chiliński oraz prezes zarządu OSP Gąsiorki Ryszard Wickland. Powitano przybyłych gości, wręczono odznaczenia dla zasłużonych oraz okolicznościowe upominki, a druh Hubert Jabłonka przedstawił rys historyczny OSP w Gąsiorkach od momentu jej powstania do czasów obecnych

Na uroczystości gościli: Stanisław Smoliński - członek zarządu starostwa tczewskiego, st. kap. Waldemar Laskowski - dowódca jednostki ratowniczo - gaśniczej KP PSP w Tczewie, nadbrygadier Piotr Świeczkowski, emerytowany członek zarządu OSP w Tczewie - Kazimierz Sroka, prezes zarządu OSP w Gniewie Tadeusz Kordecki, prezes zarządu OSP w Barłożnie Anastazy Piekarski, radni, sołtysi, druhowie sąsiadujących OSP oraz mieszkańcy Gąsiorek i okolicy.

Po części oficjalnej strażacy-solenizanci przygotowali dla gości poczęstunek, jedną z atrakcji była kuchnia polowa z grochówką.

 

Copyright © 2020 OSP Gniew - Ochotnicza Straż Pożarna w Gniewie. |