"Strażacki" miesiąc - podsumowanie Maj 2017

Skończył się "Strażacki" miesiąc Maj! W tym miesiącu 9 razy wyjeżdżaliśmy do zdarzeń. Obchodziliśmy również Dzień Strażaka, z tej okazji uczestniczyliśmy we Mszy Św w intencji wszystkich strażaków i ich rodzin. Zorganizowaliśmy również tydzień ochrony przeciwpożarowej, gdzie odwiedziły nas dzieci z pobliskich szkół i przedszkoli.  

Najważniejsze zdarzenia Maj 2017:

1. 4.05 Wypadek samochodu osobowego w miejscowości Gogolewo

2. Zadymienie piwnicy w miejscowości Pięniażkowo

3. 08.05 Zderzenie dwóch aut na DK 91 przy stacji Lotos - Zderzenie aut na DK 91 przy stacji paliw LOTOS !

4. 09.05 Kolizja na DK 91 w miejscowości Gniew - Groźnie wyglądająca kolizja na DK 91

5. 12.05 Pożar sadzy w kominie w miejscowości Cierzpice - Pożar sadzy w kominie w miejscowości Cierzpice.

6. 12.05 Uwięziony pies w miejscowości Nicponia - Pies z workiem na głowie pozostawiony na wylewisku Wisły!

7. 13.05 Kolizja na DK 91 w miejscowości Nicponia - Najechał na tył Hondy. Kolizja na DK 91 w miejscowości Nicponia.

8. 25.05 Pożar mieszkania w miejscowości Brody Pomorskie - Pożar mieszkania w Brodach Pomorskich - zapalił się odkurzacz

9. 30.05 Wypadek samochodu na DK 91 w miejscowości Gniew - Miesięczne dziecko w wypadku BMW na starej "jedynce" !

 

 Msza Święta z okazji Dnia Strażaka.

4 maja o godzinie 18:00 tradycyjnie odbyła się uroczysta Msza Św. z udziałem naszych strażaków wraz z pocztem sztandarowym OSP Gniew. Mszę poprowadził proboszcz parafii Gniew ks. Rutkowski Zbigniew. Jak co roku kapelan życzył nam tyle samo powrotów, ile wyjazdów oraz jak najdłuższej służby za co bardzo dziękujemy!

 

 

 

Tydzień ochrony przeciwpożarowej- wizyty dzieci w naszej jednostce.

Od 8 do 12 maja w naszej jednostce gościliśmy około 450 dzieci z miasta i gminy Gniew. Najmłodsi mieli okazje poznać na czym polega praca strażaka, z jakimi trudnościami musi się zmierzyć podczas działań ratowniczych. Nie zabrakło prawdziwego ognia! W bezpiecznej odległości od dzieci pokazaliśmy jak gasimy pożary substancji ropopochodnej przy pomocy koca gaśniczego oraz piany gaśniczej. Na koniec wizyty dzieci mogły przejechać się prawdziwym wozem strażackim. 

 

 

 

Dzień Strażaka i piękne zwycięstwo w turnieju pożarniczym!

3 maja uczestniczyliśmy w pikniku z okazji Dnia Strażaka na bulwarze nadwiślańskim w Tczewie. Tego dnia został zorganizowany turniej drużyn OSP, w którym zdobyliśmy I miejsce z nagroda 5000 zł na zakup sprzętu.

 

_

Piękne zwycięstwo na Pikniku strażackim! Po chwili grozy, wielki sukces. 

W tym miesiącu to nie koniec sportowej rywalizacji! Turniej Piłki Nożnej - Orlik 2017

 W niedzielę 28 maja uczestniczyliśmy w powiatowym turnieju piłki nożnej strażaków, który odbył się na Orliku w Pelplinie. Wspólnie z OSP Gogolewo oraz OSP Opalenie zdobyliśmy III miejsce. 

Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Strażaków- Orlik 2017

Uwięziony pies na wylewisku Wisły!

12 maja otrzymaliśmy zgłoszenie od przechodzącego wędkarza o uwięzionym psie na rozlewisku. Po dojeździe na miejsce zastaliśmy uwięzionego psa z workiem na głowie i wrośniętą obrożą. Pies ma już się dobrze i ma nowego właściciela.

Pies z workiem na głowie pozostawiony na wylewisku Wisły!

Wyjazd delegacji na obchody 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Gąsiorkach

27 maja 2017 r. Ochotnicza Straż Pożarna w Gąsiorkach obchodziła 90 rocznicę powstania swojej jednostki. Na obchodach nie zabrakło również delegacji z OSP Gniew, na których wręczyliśmy pamiątkową tabliczkę z życzeniami od zarządu oraz wszystkich druhów.

Obchody 90 - lecia powstania OSP w Gąsiorkach

 

Copyright © 2017 OSP Gniew - Ochotnicza Straż Pożarna w Gniewie. |