90 lat OSP Opalenie ! Gminne świętowanie z okazji Dnia Strażaka.

 

W dniu 3 czerwca 2017 r. Ochotnicza Straż Pożarna w Opaleniu obchodziła swoje 90 urodziny powstania jednostki, obchody zostały połączone z gminna akademią z okazji Dnia Strażaka. Podczas tego wyjątkowego dnia dla strażaków z Opalenia podsumowano ich ciężką i szlachetną służbę, wręczono odznaczenia dla członków OSP w Opaleniu oraz druhów z całej gminy Gniew.

 

Uroczystość 90-lecia OSP w Opaleniu rozpoczęła się tradycyjnie od Mszy Św. z której uroczysty pochód, w towarzystwie orkiestry dętej udał się przed remizę jubilatki. Prezes OSP w Opaleniu dh Bartosz Rajkowski, w imieniu gospodarzy uroczystości przywitał swoich gości. Przybyli goście to m.in. Prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Gdańsku Zygmunt Tomczonek, Prezes Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, a zarazem komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie, st. brygadier Waldemar Walejko, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maria Taraszkiewicz Gurzyńska, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Gniewie Walentyna Czapska oraz jej zastępca, Marek Barnik, Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Andrzej Banaszak, Komendant Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Tadeusz Kordecki, leśniczy z gminy Gniew Dariusz Kowalewski oraz Aleksander Zwolak, naczelnicy, prezesi, delegacje, druhny i druhowie gminnych jednostek OSP, sponsorzy OSP Opalenie oraz mieszkańcy sołectwa

 

Tego dnia zostały także wręczone odznaczenia dla zasłużonych strażaków. Honorowym strażakiem podczas tego wydarzenia był członek naszej straży OSP w Gniewie dh Rajmund Górecki, który otrzymał odznakę za wysługę 60 lat! 

Odznaki za wysługę lat w służbie strażackiej otrzymali również: za wysługę 40 lat Krzysztof Wentowski z OSP Rakowiec oraz Rosław Nadrał z OSP Jeleń, 45 lat Jerzy Kotowski z OSP Jeleń oraz Andrzej Rogowski z OSP Jeleń, 50 lat dh Michał Marks z OSP Kolonia Ostrowicka. Natomiast medalami „Za Zasługi dla Pożarnictwa” odznaczeni zostali: brązowym medalem Katarzyna Zander z OSP Opalenie, Wioletta Kłos z OSP Rakowiec oraz Dariusz Pofelski z OSP Rakowiec, srebrnym medalem Bartosz Rajkowski z OSP Opalenie, Marek Dering z OSP Opalenie, Adam Milewski z OSP Opalenie oraz Dariusz Kijewski z OSP Gniew, złotymi medalami Sebastian Stuczyński z OSP Gniew oraz Patryk Jasnoch z OSP Opalenie. Podczas uroczystości przyznano również Odznaki Wzorowego Strażaka Mateuszowi Gajewskiemu z OSP Opalenie, Mateuszowi John z OSP Kolonia Ostrowicka, Dawidowi Rogaczewskiemu z OSP Gniew oraz Krystianowi Kwiatkowskiemu z OSP Gniew.

 

Copyright © 2017 OSP Gniew - Ochotnicza Straż Pożarna w Gniewie. |