Dzieci w OSP w Gniewie

W dniach 06 - 10 maja 2013 r. uczniowie szkół z terenu gminy Gniew brali udział w spotkaniu ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie.

"Kiedy dotarliśmy na miejsce zostaliśmy przywitani przez strażaków ubranych w mundury strażackie i zaproszeni do obejrzenia wyposażenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie. Strażacy zademonstrowali sprzęt ratowniczy używany podczas akcji pożarniczej lub wtedy kiedy są wzywani do wypadków. Dzieci miały okazję by dowiedzieć się jakie czynności trzeba wykonywać przy udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym zarówno dorosłym jak i dzieciom. Ponadto miały okazję do tego by obejrzeć niezwykłe wyposażenie niezbędne w pracy wykonywanej przez strażaków np. drabinę, nożyce hydrauliczne, butle tlenowe, węże, sprzęt medyczny itp.

Atrakcją dla dzieci było przecinanie metalu specjalnymi nożycami hydraulicznymi oraz przejażdżka wozem strażackim.

Serdeczne dziękujemy Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie za miłe przyjęcie, wzbogacenie i umożliwienie dzieciom zdobycia wiedzy na temat pracy strażaka."

 

 

Copyright © 2020 OSP Gniew - Ochotnicza Straż Pożarna w Gniewie. |