Nowy sprzęt w naszej jednostce!

Nasza jednostka w ostatnim czasie wzbogaciła się o kolejny nowy sprzęt! Tym razem zakupiliśmy m.in Zestaw narzędzi hydraulicznych firmy HOLMATRO, zestaw narzędzi hydraulicznych firmy WEBER, trzy pilarki spalinowe, pilarkę ratowniczą oraz sześć hełmów wyposażonych w latarki. Sprzęt ten pozwoli naszym strażakom zadbać o bezpieczeństwo naszych mieszkańców Miasta i Gminy GNIEW w sposób jeszcze bardziej sprawny oraz profesjonalny.

 

Zakupiony sprzęt:

*Zestaw narzędzi hydraulicznych HOLMATRO

HOLMATRO SR 40 PC 2 - trzystopniowa pompa hydrauliczna 

-kompaktowa i ergonomiczna
-łatwa do przenoszenia, lepsze wyważanie

Dzięki dużej pojemności zbiornika oleju, pompa może zasilać każde urządzenie, nawet te najmocniejsze. Ilośc oleju jest wystarczająca do zasilania 2 narzędzi jednocześnie.

HOLMATRO CU 5050 Nożyce

Najnowsze nożyce o sile powyżej 144 ton z ostrzami NCT II najnowszej generacji o rozwarciu 182 mm do cięcia współczesnych pojazdów ze wzmocnieniami wykonanymi ze stali borowych i mikrostopowych . Posiadają unikalne rozwiązania technologiczne podążające za rozwojem przemysłu motoryzacyjnego poprawiające skuteczność cięcia i komfort pracy dla ratownika. Lekkie tylko 15,7 kg

HOLMATRO SP 5240 Rozpieracze 

Lekki rozpieracz ramieniowy do ratownictwa drogowego i technicznego o bardzo dużym rozwarciu ramion z bogatą gamą akcesoriów.

Antypoślizgowy uchwyt z wbudowanym oświetleniem LED. Koniec z rzucaniem własnego cienia na miejsce pracy. Oświetlenie dostępne jest w każdym miejscu, nawet tam, gdzie nie dochodzi światło zewnętrzne

Speed Valve - zawór zwiększający szybkość otwierania narzędzia. Narzędzia otwierają się o 65% szybciej, dzięki czemu cały proces wydobywania osób z
pojazdu jest krótszy

 

 *Zestaw narzędzi hydraulicznych WEBER RESCUE

Pompa ręczna WEBER RESCUE - pozwala na niezależna prace

Wyważacz jednostronnego działania WEBER RESCUE

Max. siła rozpierania 114,5 kN

Skok tloka 120mm

Waga 7,1 kg

Narzędzie do cięcia pedałów WEBER RESCUE 

 Małe i poręczne narzędzie, pozwala dojść w trudno dostępne miejsca, specjalne noże stworzone do cięcia pedałów

 

*Hełmy strażackie wraz z latarkami

Sześć wyposażonych w latarki hełmów Calisia Vulcan

Hełm strażacki Calisia Vulcan przeznaczony jest dla strażaków do stosowania podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, a zwłaszcza podczas walki z ogniem w budynkach i innych obiektach. Jest to hełm z pojedynczą osłoną twarzy – przezroczystym wizjerem (bez okularów). Waga hełmu to 1490 g.

Latarka strażacka wyposażona w diodę Cree o mocy 120 lm i  o zasięgu światła do 170 m. Latarka posiada certyfikat Ex ATEX oraz IP67. Odporna na upadki z 1m. Posiada zabezpieczenie przed przypadkowym odkręceniem głowicy (śruba mocująca) oraz zawór uwalniający nadmiar gazów. Dzięki dodaniu drugiego trybu świecenia pract latarka działa  - do 69h.

*Pilarka ratownicza STIHL MS 461 - R

Pilarka ratownicza o mocy 4,4 kW sprawdzi się w najcięższych warunkach akcji ratunkowych i pożarowych. Ze specjalnym łańcuchem. Zęby tnące wykonane z trwałych materiałów wydłużają czas pracy urządzenia i okresy pomiędzy ostrzeniami. Ogranicznik głębokości cięcia.

*Pilarki spalinowe STIHl  MS 261, MS 251

Pilarki potrzebne szczególnie podczas usuwania skutków nawałnic, które coraz częściej występują.

Copyright © 2020 OSP Gniew - Ochotnicza Straż Pożarna w Gniewie. |