Dzień strażaka z wypadkiem w tle

Dnia 4 maja jak co roku nasza jednostka obchodziła międzynarodowy dzień strażaka. Tym razem w gniewskiej strażnicy zorganizowane zostały powiatowe obchody na które przybyły jednostki z całego powiatu wraz z zaproszonymi gośćmi. Niestety dzień świętego Floriana nie oznacza że jest to czas wolny od zdarzeń losowych i tak podczas uroczystej mszy świętej zostaliśmy zaalarmowani do wypadku drogowego w miejscowości Gogolewo...

O godzinie 17 rozpoczęła się na placu naszej strażnicy uroczysta akademia na której zostały wręczone wyróżnienia dla najlepszych strażaków z każdej jednostki OSP w powiecie. Odczytane zostały listy z podziękowaniami i gratulacjami dla wszystkich ochotników narażających swoje życie w codziennej służbie. Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów od włodarzy miast i gmin a także w formie listu od starosty powiatowego. Tuż przed godziną 18 udaliśmy się w uroczysty pochód ulicami miasta przy akompaniamencie gniewskiej orkiestry dętej w stronę kościoła gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za złożone życzenia oraz wiernym uczestniczącym we mszy świętej za przybycie do świątyni.

 

Zdjęcia pochodzą z Facebookowego profilu: Gniew- miasto z charakterem

https://www.facebook.com/GminaGniew/

Znajdą tam również Państwo całą galerię zdjęć z uroczystości.

 

 

Podczas gdy uczestniczyliśmy we mszy świętej około godziny 18.35 rozległ się dźwięk syreny wzywający nas do wypadku drogowego w Gogolewie. Zostaliśmy zadysponowani jednym zastępem SRT. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy samochód osobowy który uderzył w skarpę i przewrócił się na dach. Poszkodowana została jedna osoba.

Siły i środki:

GBA Rt 541[G]22 JRG Tczew

OSP Gniew Star 549[G]45

Policja WRD Tczew

ZRM Falck

 

 

Po części oficjalnej udaliśmy się wraz z zaproszonymi gośćmi na wspólny posiłek w postaci strażackiej grochówki oraz kiełbaski z grilla do Hotelu Na Wzgórzu. Posiedzieliśmy w rodzinnym gronie przy ognisku i powspominaliśmy stare zdarzenia w których braliśmy udział. Dziękujemy obsłudze hotelu za bardzo miłą gościnę.

 


 

Copyright © 2020 OSP Gniew - Ochotnicza Straż Pożarna w Gniewie. |