MARIMS 500 - nowa łódź ratownicza w naszej jednostce!

Nowa łódź ratownicza jest już w naszej jednostce! MARIMS 500 wyprodukowana dla naszej straży przez firmę Mazuria, to aluminiowa płaskodenna łódź ratownicza, napędzana silnikiem SUZUKI o mocy 60KM. Na pokład może wejść łącznie 8 osób, jest to jedyna tego typu jednostka pływająca w naszym powiecie! Łódź przeznaczona nie tylko do działań prowadzonych na Wiśle czy jeziorach w naszej gminie. Wykorzystywana będzie podczas akcji powodziowych w całym regionie. Koszt to ponad 80 tysięcy złotych, 38 tysięcy złotych to dofinansowanie z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, 15 tysięcy pochodzi z budżetu gminy Gniew. Pozostałe środki pochodzą z naszych środków finansowych.

W czwartek 9 sierpnia 2018 odbyło się pierwsze, oficjalne wodowanie łodzi na rzece Wiśle. W wodowaniu udział wzięli: bryg. Andrzej Mróz - komendant PSP w Tczewie, kpt. Zbigniew Rzepka - zastępca komendanta PSP w Tczewie, członkowie OSP w Gniewie.

 

 

 

 

Copyright © 2020 OSP Gniew - Ochotnicza Straż Pożarna w Gniewie. |